Jak naturalnie zregenerować wątrobę?

Wątroba słynie ze swoich możliwości regeneracyjnych. Jest to narząd, który nawet w przypadku dużego wyniszczenia może odzyskać całkowitą sprawność. Jednak warto abyś dbał o swoją wątrobę i zamiast ją leczyć, nie dopuszczał do jej uszkodzenia, ponieważ niektóre schorzenia np. marskość wątroby powodują nieodwracalne zmiany w jej budowie!

Codziennie w pożywieniu czy też alkoholu, dostarczasz do swojego organizmu wiele toksyn. Gdy Twoja wątroba jest przeciążona lub uszkodzona, nie usuwa szkodliwych substancji. Gromadzące się w organizmie toksyny mogą uszkadzać poszczególne narządy. Możesz temu przeciwdziałać i pomóc w naturalnej regeneracji wątroby stosując poniższe metody.

Zioła regenerujące

Jest takie zioło, które doskonale odtruwa i regeneruje wątrobę, a także chroni komórki wątrobowe i pomaga pozbyć się bólu pęcherzyka żółciowego oraz zalegających w nim kamieni. Jak się nazywa? – ostropest plamisty. Więcej o nim dowiesz się na tej stronie. Innym bardzo skutecznym ziołem na wątrobę jest karczoch. Karczoch chroni komórki wątrobowe przed uszkodzeniem, a także wspomaga produkcję zółci i procesy trawienne. Mniszek lekarski to kolejna roślina, która może być stosowana przy osłabieniu czynności wątroby. Mniszek to również doskonały środek żółciopędny, ściągający i przeciwzapalny. Bardziej szczegółowe informacje o wypomnianych o ziołach przeczytasz tutaj.

Dieta odbudowuje

Duże znaczenie w procesie regeneracji wątroby ma zmiana sposobu odżywiania, warto przejść na dietę wątrobową, odstawić napoje alkoholowe. Badania pokazały, że nawet kilkudniowa abstynencja może korzystnie wpłynąć na stan narządu i pomóc w jego odbudowaniu.

Tauryna regeneruje

Według ostatnich badań w regeneracji wątroby pomocna jest także tauryna. Dolegliwości w chorobach wątroby mogą prowadzić do jej zwłóknienia, tauryna hamuje aktywność komórek gwiaździstych mających wpływ na włóknienie. Tauryna ma także duże znaczenie w procesie samozniszczenia zwłókniałych komórek. Warto, więc spożywać produkty bogate w ten aminokwas, takie jak: ryby, owoce morza, podroby zwierzęce i mięso. Możesz także stosować różne suplementy diety uzupełniające poziom tauryny.

Metody inwazyjne

W dzisiejszych czasach w celu regeneracji wątroby bardzo często przeprowadza się zabiegi polegające na usunięciu jednego z płatów. Usunięty, zdrowy płat dawcy może być użyty do przeszczepu wątroby, jednak bardzo często usuwa się uszkodzony płat u chorych w celach leczniczych. Usunięty płat w dużej części przypadków zostaje zregenerowany.Kategoria: Leczenie / 6 komentarzy


6 komentarzy na temat “Jak naturalnie zregenerować wątrobę?”

 1. nikilik dnia lip 5, 2012 | Odpowiedz

  Podobno ostropest plamisty podnosi poziom glutationu o 40% Warto zatem korzystać z jego świetnych właściwości. Wiem też, że tauryna rzeczywiście jest bardzo ważnym składnikiem przy regeneracji wątroby. Warto także poczytać na temat diety zgodnej z grupą krwi, bowiem można w ten sposób znacznie odciążyć wątrobę. Jest też taki preparat o nazwie Liver Aid uważam, że jest bardzo skuteczny i uchodzi za jeden z silniejszych. Można go dostać raczej tylko przez internet – na pewno bardzo sprawnie na regeneracja-watroby.blogspot.com

 2. BAMBIMBAMBI dnia paź 24, 2012 | Odpowiedz

  Ostropest jest super, pomaga na bóle wątroby ale polecam go również osobom które mają zniszczoną wątrobę.
  Ostropest można dodać do sałatki, ziemniaków, przypraw mięsnych, jest wówczas aromatyczny i dobry.

 3. Dorinka dnia lut 25, 2013 | Odpowiedz

  Ostropest jest rewelacyjny i na dłuższą metę można wprowadzić do diety prawie na stałe. Osobiście jem od paru lat łyżeczkę dziennie wspomagająco. Piję także olej w momentach pogorszenia stanu wątroby.

 4. Wątroba dnia mar 14, 2013 | Odpowiedz

  Nic nie zastąpi odpowiedniej diety. Jeśli jest niewłaściwa to mamy wtedy właśnie problem z wątrobą. Sami na własne życzenie męczymy wątrobę ciężkim jedzeniem. Jedna wizyta w Macu to mega cios na wątrobę. Głównie chodzi tu oczywiście o tłuszcz.

  Sam też miałem kiedyś problemy z wątrobą, ale po zmianie diety wyniki polepszyły się. Choć nie powiem… wiele miesięcy minęło aż w końcu udało mi się powstrzymać przed pokusami niszczącymi wątrobę.

  O ostropeście też słyszałem i też jem go profilaktyczne – łyżeczkę dziennie.

 5. Amit dnia mar 15, 2014 | Odpowiedz

  Proszę o informacje kto prowadzi serwis. Czy można potwierdzić rzetelność informacji? Strona jest interesująca, ale nie ma informacji o autorach. Uważam, że powinny być, dla uwiarygodnienia.
  Pozdrawiam
  AW

 6. Twojawatroba.pl dnia lip 1, 2015 | Odpowiedz

  Witam, serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Informacje w nim zawarte pochodzą z fachowych publikacji, książek tematycznych, a także z wiedzy ogólnodostępnej w internecie np Wikipedia. Nasz zespół dba o to, aby informacje były jak najbardziej rzetelne, jednak bez względu na to ktokolwiek prowadzi ten, czy inny serwis i tak zawsze najlepszym wyjściem jest zasięgniecie porady zdrowotnej bezpośrednio u lekarza.

Prześlij Komentarz