Jak naturalnie zregenerować wątrobę?

Wątroba słynie ze swoich możliwości regeneracyjnych. Jest to narząd, który nawet w przypadku dużego wyniszczenia może odzyskać całkowitą sprawność. Jednak warto abyś dbał o swoją wątrobę i zamiast ją leczyć, nie dopuszczał do jej uszkodzenia, ponieważ niektóre schorzenia np. marskość wątroby powodują nieodwracalne zmiany w jej budowie!

Codziennie w pożywieniu czy też alkoholu, dostarczasz do swojego organizmu wiele toksyn. Gdy Twoja wątroba jest przeciążona lub uszkodzona, nie usuwa szkodliwych substancji. Gromadzące się w organizmie toksyny mogą uszkadzać poszczególne narządy. Możesz temu przeciwdziałać i pomóc w naturalnej regeneracji wątroby stosując poniższe metody.

Zioła regenerujące

Jest takie zioło, które doskonale odtruwa i regeneruje wątrobę, a także chroni komórki wątrobowe i pomaga pozbyć się bólu pęcherzyka żółciowego oraz zalegających w nim kamieni. Jak się nazywa? – ostropest plamisty. Więcej o nim dowiesz się na tej stronie. Innym bardzo skutecznym ziołem na wątrobę jest karczoch. Karczoch chroni komórki wątrobowe przed uszkodzeniem, a także wspomaga produkcję zółci i procesy trawienne. Mniszek lekarski to kolejna roślina, która może być stosowana przy osłabieniu czynności wątroby. Mniszek to również doskonały środek żółciopędny, ściągający i przeciwzapalny. Bardziej szczegółowe informacje o wypomnianych o ziołach przeczytasz tutaj.

Dieta odbudowuje

Duże znaczenie w procesie regeneracji wątroby ma zmiana sposobu odżywiania, warto przejść na dietę wątrobową, odstawić napoje alkoholowe. Badania pokazały, że nawet kilkudniowa abstynencja może korzystnie wpłynąć na stan narządu i pomóc w jego odbudowaniu.

Tauryna regeneruje

Według ostatnich badań w regeneracji wątroby pomocna jest także tauryna. Dolegliwości w chorobach wątroby mogą prowadzić do jej zwłóknienia, tauryna hamuje aktywność komórek gwiaździstych mających wpływ na włóknienie. Tauryna ma także duże znaczenie w procesie samozniszczenia zwłókniałych komórek. Warto, więc spożywać produkty bogate w ten aminokwas, takie jak: ryby, owoce morza, podroby zwierzęce i mięso. Możesz także stosować różne suplementy diety uzupełniające poziom tauryny.

Metody inwazyjne

W dzisiejszych czasach w celu regeneracji wątroby bardzo często przeprowadza się zabiegi polegające na usunięciu jednego z płatów. Usunięty, zdrowy płat dawcy może być użyty do przeszczepu wątroby, jednak bardzo często usuwa się uszkodzony płat u chorych w celach leczniczych. Usunięty płat w dużej części przypadków zostaje zregenerowany.


Kategoria: Leczenie | 10 komentarzy


10 komentarzy na temat “Jak naturalnie zregenerować wątrobę?”

  1. nikilik dnia lip 5, 2012 | Odpowiedz

    Podobno ostropest plamisty podnosi poziom glutationu o 40% Warto zatem korzystać z jego świetnych właściwości. Wiem też, że tauryna rzeczywiście jest bardzo ważnym składnikiem przy regeneracji wątroby. Warto także poczytać na temat diety zgodnej z grupą krwi, bowiem można w ten sposób znacznie odciążyć wątrobę. Jest też taki preparat o nazwie Liver Aid uważam, że jest bardzo skuteczny i uchodzi za jeden z silniejszych. Można go dostać raczej tylko przez internet – na pewno bardzo sprawnie na regeneracja-watroby.blogspot.com

  2. BAMBIMBAMBI dnia paź 24, 2012 | Odpowiedz

    Ostropest jest super, pomaga na bóle wątroby ale polecam go również osobom które mają zniszczoną wątrobę.
    Ostropest można dodać do sałatki, ziemniaków, przypraw mięsnych, jest wówczas aromatyczny i dobry.

  3. Dorinka dnia lut 25, 2013 | Odpowiedz

    Ostropest jest rewelacyjny i na dłuższą metę można wprowadzić do diety prawie na stałe. Osobiście jem od paru lat łyżeczkę dziennie wspomagająco. Piję także olej w momentach pogorszenia stanu wątroby.

  4. Wątroba dnia mar 14, 2013 | Odpowiedz

    Nic nie zastąpi odpowiedniej diety. Jeśli jest niewłaściwa to mamy wtedy właśnie problem z wątrobą. Sami na własne życzenie męczymy wątrobę ciężkim jedzeniem. Jedna wizyta w Macu to mega cios na wątrobę. Głównie chodzi tu oczywiście o tłuszcz.

    Sam też miałem kiedyś problemy z wątrobą, ale po zmianie diety wyniki polepszyły się. Choć nie powiem… wiele miesięcy minęło aż w końcu udało mi się powstrzymać przed pokusami niszczącymi wątrobę.

    O ostropeście też słyszałem i też jem go profilaktyczne – łyżeczkę dziennie.

  5. Amit dnia mar 15, 2014 | Odpowiedz

    Proszę o informacje kto prowadzi serwis. Czy można potwierdzić rzetelność informacji? Strona jest interesująca, ale nie ma informacji o autorach. Uważam, że powinny być, dla uwiarygodnienia.
    Pozdrawiam
    AW

  6. Twojawatroba.pl dnia lip 1, 2015 | Odpowiedz

    Witam, serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Informacje w nim zawarte pochodzą z fachowych publikacji, książek tematycznych, a także z wiedzy ogólnodostępnej w internecie np Wikipedia. Nasz zespół dba o to, aby informacje były jak najbardziej rzetelne, jednak bez względu na to ktokolwiek prowadzi ten, czy inny serwis i tak zawsze najlepszym wyjściem jest zasięgniecie porady zdrowotnej bezpośrednio u lekarza.

  7. teresa dnia lip 25, 2016 | Odpowiedz

    Ostropest ma faktycznie bardzo dobre działanie na wątrobę. Przekonalam sie o tym sama bo miałam dosyć spore problemy z wątrobą jednak od czasu jak biorę ostropest to wyniki badań są zdecydowanie lepsze. Polecam jednak w łączonych produktach takich jak Hepa Vitale ( ostropest macie tam z czarnuszką i babką tak więc działanie jest skuteczniejsze(.

    Nie nastawiajcie się na to równie,ze efekty będą po dniu czy dwóch przyjmowania. Trzeba to brać przez jakiś czas. Jednakże efekt jest na dłużej.

  8. Rbert K. dnia lis 29, 2016 | Odpowiedz

    Ja jestem po wizycie w masakrycznej jakosci szpitalu. Trafilem tam z krwotokiem ze sledziony, jednak moja sutacja sie ustabilizowala i mnie wypisali. Aczkolwiek pewnego dnia krwotok moze sie powtorzyc i byc na tyle silny, ze w minute zejde z tego swiata. Dlatego myslalem o wycieciu tej sledziony, bo bez niej tez mozna zyc. Wyczytalem, ze jej funkcje przejmie watroba, ktora u mnie po zoltaczce B oraz stylu zycia jest kompletnie zniszczona.. Wiec mam pytanie.. Co robic?

  9. Macius z Klanu dnia mar 26, 2017 | Odpowiedz

    No wlasnie jak ktos nie wierzy w Internetowego znachora niech idzie do lekarza, proste the

  10. mampytanie dnia lip 7, 2017 | Odpowiedz

    Jaki suplement z ostropestem byście polecili? Bo zastanawiałam sie nad dwoma. Nad Hepa Vitale oraz nad travium. Czy nie ma również przeciwwskazań w łączeniu suplementów?
    A może kupić sobie sam ostropest?

Prześlij Komentarz