Wątroba a alkohol – Jaki jest wpływ alkoholu na wątrobę?

Każda, nawet niewielka dawka alkoholu powoduje obciążenie Twojej wątroby, ponieważ alkohol metabolizowany jest w jej komórkach. Jeśli napoje alkoholowe spożywasz z umiarem, a  Twoja wątroba  jest w pełni zdrowa, to nie wpływa to na jej funkcjonowanie. Niestety, jeśli organ jest zniszczony w wyniku nadmiernego picia napojów procentowych, czy też chorób wątroby, to każda kolejna dawka alkoholu tylko nadmiernie przeciąży wątrobę i doprowadzi do jej dalszych uszkodzeń.
Czytaj całość


Kategoria: Dieta / 2 komentarze

Dieta wątrobowa jadłospis i tabela zalecanych produktów

Jeżeli chcesz aby Twoja wątroba prawidłowo funkcjonowała, albo powróciła do swojej sprawności, konieczne powinieneś zwracać uwagę na to co i w jakiej formie spożywasz. Niektóre składniki pokarmowe oraz forma ich spożywania maja bowiem znaczenie ochronnie dla utrzymania lub odbudowania prawidłowej funkcji narządu. Poniżej znajdziesz przykładowy jadłospis diety wątrobowej na jeden dzień oraz tabelę produktów, które są zalecane w takiej diecie.

Czytaj całość


Kategoria: Dieta / 21 komentarzy

Dieta wątrobowa – na wątrobę i trzustkę

Chora wątroba stanowi poważny problem i wymaga nie tylko leczenia, ale także przestrzegania konkretnej diety. Odpowiednio przyrządzane i komponowane posiłki dają szansę na całkowitą, szybką regenerację Twojej wątroby. Dieta wątrobowa przeznaczona jest głównie dla osób zmagających się z problemami dotyczącymi wątroby i trzustki. Nazywana jest także dietą niskotłuszczową z ograniczeniem błonnika.

Czytaj całość


Kategoria: Dieta / 7 komentarzy